Oferta usług

Makijaż pernametny

W zależności od potrzeb za pomocą makijażu permanentnego można zmienić wyraz oczu, złagodzić wyraz twarzy, optycznie podnieść opadające powieki, zrekonstruować bądź przyciemnić przerzedzone brwi. Można również poprawić zniekształcone rysy twarzy po wypadkach, operacjach i chemioterapii.

Makijaż permanentny nie maluje lecz w sposób naturalny podkreśla kontury, stąd bardzo ważne jest odpowiednie dobranie barwników w taki sposób aby były jak najbardziej zbliżone do naturalnego kolorytu. Dzięki tej metodzie barwniki pochodzenia naturalnego, nietoksyczne i niealergizujące zostają osadzone w naskórku i poprzez zmagazynowanie w przestrzeni międzykomórkowej utrzymują się tam w sposób widoczny od 3 do 5 lat. Później dochodzi do stopniowego rozjaśnienia barwnika i makijaż równomiernie zanika.

Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują.

Metodyka

Celem makijażu permanentnego jest nadanie idealnego obrysu ust, zlikwidowanie ewentualnej asymetrii, podkreślenie za pomocą kresek na powiece górnej i dolnej głębi spojrzenia, optyczne podniesienie opadającej powieki, skorygowanie lub „zagęszczenie” przerzedzonych brwi.

Dzięki makijażowi permanentnemu można również poprawić zniekształcone rysy twarzy po wypadkach, operacjach, chemioterapii oraz skorygować drobne wady urody.

Makijaż permanentny wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przed oraz podczas trwania zabiegu po wcześniejszej konsultacji z pacjentem co do kształtu i koloru. W trakcie wykonywania zabiegu barwniki zostają osadzone w naskórku i przez zmagazynowanie w przestrzeniach międzykomórkowych utrzymują się tam w sposób widoczny od 2 do 5 lat. Wraz z upływem czasu zmniejsza się natężenie koloru co jest związane z naturalnie złuszczającym się naskórkiem gdzie dochodzi do stopniowego rozjaśnienia.

W pierwszych dniach po zabiegu makijaż jest dość intensywny. Podrapana igłą wierzchnia warstwa naskórka złuszcza się przez kilka dni wraz z częścią barwnika. Brwi złuszczają się około pięciu dni, natomiast uszta i oczy około trzech dni. Makijaż w tym czasie blednie do 50 % barwy wyjściowej-jest to proces jak najbardziej naturalny. Bardzo ważna jest w tym czasie odpowiednia pielęgnacja oraz zachowanie szczególnej higieny. Przez pięć dni po zabiegu skóra poddana zabiegowi powinna być myta wodą bez użycia środków mogących wywołać podrażnienia. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie można korzystać z basenu , sauny ani solarium.

W trzy tygodnie po zabiegu należy przeprowadzić dopigmentowanie, wliczone w cenę w celu ewentualnych ubytków w kolorze.

przeciwwskazania do zabiegu:

  • karmienie piersia
  • przyjmowanie leków sterydowych lub leków rozrzedzających krew
  • podwyzszona temperatura ciała
  • przyjmowanie leków immunodepresyjnych
  • MOŻLIWE POWIKŁANIA PO ZABIEGU

    Powikłania częste: ból w okolicy pigmentowanej, obrzęk, rumień, blednięcie pigmentu

    Powikłania rzadkie: krwiaki, migracja pigmentu, zmiana koloru pigmentu, powierzchniowe lub głębsze infekcje bakteryjne, infekcje wirusowe (np. opryszczka), keloidy, powikłania okulistyczne po mikropigmentacji powiek (m.in. zapalenie powiek, rogówki), utrata rzęs głównie przejściowa